Program 2018 archiwalny

/Program 2018 archiwalny
Program 2018 archiwalny 2020-09-01T13:43:09+01:00

IV Krakowski Festiwal Akordeonowy 

7-14 października 2018 w Krakowie i Nowym Sączu

Program

  • Niedziela, 7.14.2018,  Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie im. Profesor Krystyny Moszumańskiej-Nazar, ul. św. Tomasza 43

Koncert inauguracyjny 

– 17.00  

O akordeonie i nie tylko…

dyskusja panelowa z artystami festiwalowymi

– 18.00  

Noche del tango

Magda Lechowska Trio: Magda Lechowska – śpiew, Stanisław Słowiński – skrzypce, Wiesław Ochwat – akordeon

Non Stop Tango Trio (Argentyna/Francja): Dario Polonara  – bandoneon, Anna Mikulska – wiolonczela, Philippe Argenty – fortepian 

Koncert muzyki tango, w programie m.in.: C. Gardel, G. Clausi, A. Piazzolla, F. Canaro,  J. Petersburski, H. Wars

Zatańczą: Katarzyna Mikołajczyk i Michał Gabryś, Szkoła Tanga TangoVirri

Wstęp Wolny

  • Poniedziałek,  8.10.2018, Klub Alchemia, ul. Estery 5

Koncert piosenek z repertuaru Edit Piaf i Songi Brechta/Weilla

– 18.00

Wernisaż wystawy pt. Akordeoniści w akcji  fotografie  Marty Mazurkiewicz-Stefańczyk  i obrazy Anny Jakubowskiej (Hevre, ul. Beera Meiselsa18)

– 19.00  

Agnieszka Grochowicz śpiewa songi Brechta

Agnieszka Grochowicz – śpiew, Jarosław Olszewski – fortepian,  Maciej Zimka – akordeon,  Mikołaj Budniak – kontrabas

W programie: utwory K. Weilla/B. Brechta

Piaf po polsku

Dorota Lulka – śpiew, Paweł Nowak – akordeon,  Maciej Sadowski – kontrabas

W programie: kompozycje z repertuaru E. Piaf

Bilety w cenie 30 zł normalny/20 zł ulgowy do nabycia w Klubie Alchemia przed koncertem

  • Wtorek,  9.10.2018

10.00 – 16.00 Warsztaty akordeonowe – Akademia Muzyczna w Krakowie, ul. św. Tomasza 43 

V Koncert Prawykonań Utworów Akordeonowych – Sala Koncertowa PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego, ul. Basztowa 9

– 18.00  

V Koncert Prawykonań Utworów Akordeonowych

Maciej Frąckiewicz, Jacek Kopiec, Rafał Łuc, Wiesław Ochwat, Maciej Zimka – akordeony,   Małgorzata Kubala – sopran, Piotr Lato – klarnet 

W programie: P. Hendrich, M. Majcher,  M. J. Papara, P. Peszat, M. Zimka

Wstęp Wolny

  • Środa, 10.10.2018 

10.00 – 16.00 Warsztaty akordeonowe – Akademia Muzyczna w Krakowie, ul. św. Tomasza 43 

Koncert muzyki poważnej – Kościół św. Marcina, ul. Grodzka 56

– 18.00  

Koncert solowo – kameralny

Irina Serotiuk, Wiesław Ochwat, Maciej Zimka – akordeony,  Arkadiusz Bialic – organy

W programie m.in.: S. Cave (prawykonanie), J.P. Rameau, S. Moryto, J. Rabiński, V. Zubicki

Wstęp Wolny

  • Czwartek, 11.10.2018

 10.00 – 16.00 Warsztaty akordeonowe – Akademia Muzyczna w Krakowie, ul. św. Tomasza 43 

Koncert muzyki kameralnej – Kościół św. Katarzyny, ul. Augustiańska 7

– 19.00  

Accosphere – musica nova

Duo Accosphere: Alena Budzinakova, Grzegorz Palus – akordeony; Airis Quartet: Aleksandra Czajor – skrzypce, Grażyna Zubik – skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Julia Kotarba – wiolonczela; Wacław Golonka – organy

W programie:  P. Machajdik (prawykonanie), R. Stivrina (prawykonanie), W. Runchak (prawykonanie), G. Ligieti, S. Gubajdulina, W. Z. Zych (prawykonanie)

Wstęp Wolny

  • Piątek, 12.10.2018

  Akordeonowy Dzień Filmowy – Spółdzielnia Muzyczna, ul. Gromadzka 46

– 18.00  

Gala konkursu filmowego na filmy krótkometrażowe do muzyki akordeonowej pt. Uchwyć to co nieuchwytne w dwóch kategoriach: film artystyczny i spot reklamowy festiwalu. Przegląd filmów nagrodzonych, wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym.

– 19.30 

Koncert muzyki improwizowanej do filmu niemego Nosferatu – Symfonia Grozy:

Paweł Zagańczyk – akordeon, Dariusz Mazurowski – elektronika.

Wstęp Wolny

  • Sobota, 13.10.2018

Dzień akordeonowy w Miasteczku Galicyjskim i Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu, ul. Lwowska 226

–  10.00 – 15.00

Warsztaty akordeonowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z artystami festiwalowymi z wykładem o akordeonie dra Macieja Zimki 

– 13.30  

zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego oraz skansenu.

– 16.00  

Koncert kameralny  

Koncert w Kościele ewangelickim na terenie skansenu: 

Alina Dzięcioł, Marcin Waszczyk, Tobiasz Urbaniak: akordeony

W programie m.in.: S. Rachmaninow, V. Holmboe 

– 17.00

Koncert kameralny

Koncert w Cerkwi grekokatolickiej na terenie skansenu: 

Grzegorz Palus, Alena Budzinakova: akordeony

W programie m.in.: J.S. Bach, P. Czajkowski 

Wstęp Wolny

  • Niedziela, 14.10.2018 

Koncert Finałowy, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie im. Profesor Krystyny Moszumańskiej-Nazar, ul. św. Tomasza 43 

– 18.00 

– The Fall of Icarus

Maciej Zimka, Wiesław Ochwat, Janusz Pater, Grzegorz Palus, Alena Budzinakova-Palus, Jacek Kopiec, Piotr Krzaczkowski, Kacper Tracz, Tomasz Więcek, Mateusz Dudek – akordeony, Dariusz Mazurowski – elektronika

W programie: D. Mazurowski, A. Kościów, K. Olczak

 – Plejrek – Nieoperacja #1  

Multiinstrumentalny Kolektyw GrupLab w składzie: B. Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Irena Emilewicz, Marcin Gruba, Artur Lis, Piotr Madej, Dariusz Mazurowski, Czet Minkus, Leszek Hefi Wiśniowski oraz akordeoniści: Mateusz Dudek, Jacek Kopiec, Piotr Krzaczkowski, Wiesław Ochwat, Maciej Zimka i gościnnie Ewa Sonnenberg – melorecytacje autorskich tekstów

W programie: widowisko intermedialne Bożeny Boba-Dyga

Wstęp Wolny