Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, duża witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob.
SKŁAD ZESPOŁU:
Paweł Zagańczyk – akordeon , Joachim Łuczak – skrzypce, Andrzej Wojciechowski – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Charlotte Lehmann i prof. Roberta Nakonecznego. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja).
Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od renesansu po utwory współczesne.
Wraz z gambistą – Kazimierzem Pyzikiem wykonuje zapomnianą muzykę polskiego baroku, a z wiolonczelistą – Łukaszem Laxym, pieśni protestantów polskich. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych.
i Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier. Stypendystka Europejskiego Tempus Programm w Berlinie oraz Deutsche Akademische Austausch Dienst w Erlangen (Niemcy). Komponuje i wykonuje muzykę do wierszy poetów różnych pokoleń, a także swoich. Wydała pięć płyt, w tym dwie na głos i akordeon. Prowadzi warsztaty partytur graficznych „Plazyka”. Wydała cztery tomiki poezji oraz ukazały się jej trzy wybory wierszy w tłumaczeniu w Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Tworzy duet Quasi Una Fantasia z akordeonistą Maciejem Zimką.
Akordeonista, kompozytor i aranżer. Podejmuje różne rodzaje działań na płaszczyznach twórczych związanych zarówno z muzyką jak i z plastyką oraz teatrem. Jest absolwentem studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu ad. Janusza Patera, a obecnie doktorantem tejże uczelni. W kręgu zainteresowań Macieja Zimki szczególne miejsce zajmuje muzyka współczesna – artysta często prawykonuje nowe utwory napisane na akordeon, a w swoim repertuarze ma szereg dzieł najznakomitszych twórców XX i XXI w. (m.in. R. Haubenstock-Ramati, V. Holmboe, A. Nordheim, S. Gubajdulina, Z. Bargielski, T. Hosokawa, A. Krzanowski, C. Meijering).
Oprócz sukcesów w dziedzinie instrumentalistyki, Maciej Zimka czynnie zajmuje się komponowaniem. Tworzy dzieła zarówno na akordeon jak i na inne instrumenty i składy kameralne.
Zespół został założony w 2011 roku z inicjatywy dwojga wybitnych akordeonistów młodego pokolenia, których muzyczne zamiłowanie i pasja do instrumentu skierowały do stworzenia wspólnego artystycznego przedsięwzięcia. Muzyczna korelacja dwóch wyrazistych osobowości muzyków, realizujących się z sukcesami również jako soliści, stanowi o oryginalności i renomie duetu w skali międzynarodowej. Duo ma w swoim dorobku kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą (Austria, Dania, Niemcy, Słowacja, Ukraina), występując na szeregu prestiżowych festiwalach muzycznych, filharmoniach oraz z towarzyszeniem orkiestr. W obszarze zainteresowań repertuarowych duetu znajduje się równolegle muzyka współczesna, oraz transkrypcje kompozycji pochodzących z wcześniejszych epok. Wyrazem tego jest współpraca z kompozytorami, prawykonania nowych kompozycjia także autorskie aranżacje kompozycji wywodzących się z literatury fortepianowej, organowej, kameralnej czy orkiestrowej, powstałych od Baroku do XX wieku.
W repertuarze kwartetu znajdują się dzieła klasyczne, romantyczne, a także muzyka współczesna. Kompozytorzy młodego pokolenia często powierzają im prawykonania swoich nowatorskich dzieł.
W 2011 r. Airis Quartet dokonał nagrania ścieżki dźwiękowej do polsko-francuskiego pełnometrażowego filmu Krzysztofa Rogulskiego Dans le pas de Marie Curie skomponowanej przez Krzysztofa A. Janczaka.
SKŁAD ZESPOŁU: Aleksandra Czajor – I skrzypce, Grażyna Zubik – II skrzypce, Natalia Warzecha-Karkus – altówka, Julia Kotarba – wiolonczela.
Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (u Klaudiusza Barana), HFM w Detmold (u Grzegorza Stopy), ESMUC w Barcelonie (u Inaki’ego Alberdi’ego), UdK w Essen (u Mie Miki) i uczestniczył w kursach mistrzowskich w MUK w Wiedniu (u Teodoro Anzellotti), w Landesakademiie Ottweiler (u Stefan’a Hussong’a, i Geir’a Draugsvoll’a) oraz w Mozarteum w Salzbugu (u Julius’a Berger’a). Ważną częścią jego działalności artystycznej jest ścisła współpraca z kompozytorami, takimi jak m.in: Krzysztof Penderecki (którego utwór na akordeon prawykonał i przygotował do druku w SCHOTT), Zygmunt Krauze, Dariusz Przybylski, Wojciech Blecharz, Jagoda Szmytka, Piotr Tabakiernik; prawykonał ponad 70 utworów, z czego większość jemu jest dedykowana.
Wszyscy są klasycznie wykształconymi, zawodowymi muzykami gwarantującymi najwyższy poziom wykonania. Zespół swoje oryginalne brzmienie zawdzięcza również niezwykłej niskiej, oryginalnej i ciepłej barwie głosu wokalistki, śpiewającej piosenki w języku jidysz.
SŁAD ZESPOŁU:
Magda Brudzińska – śpiew i altówka, Jacek Kopiec – akordeon, Piotr Południak – kontrabas
Swoje pierwsze występy Kwartet „Labirynt” rozpoczął na scenie Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P. Czajkowskiego w 2006 r.
SKŁAD ZESPOŁU:
Evhenij Didenko –domra, Andrij Kuz – domra, gitara, Evgenij Hryban – akordeon, Serhij Nefedov – bałałajka kontrabas.
W 2013 roku Jacek ukończył studia licencjackie, a w roku 2015 studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu dra. Janusza Patera, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem studiów III stopnia (doktoranckich) w AM w Krakowie.
W ciągu swojej muzycznej edukacji osiągał liczne sukcesy, będąc w gronie laureatów wielu Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwali (zobacz zakładkę: Osiągnięcia i nagrody), z powodzeniem koncertując tak w Polsce, jak i za granicą (m. in. Dania, Norwegia, Francja, Niemcy, Austria czy Włochy).
Od 1976 roku występuje na najważniejszych festiwalach muzyki wspólczesnej w Polsce, Włoszech, Francji, Grecji, Niemczech, Meksyku, Austrii, Szwecji, Południowej Korei, Chinach i Izraelu.
W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m.in. utwory Ivesa, Stockhausena, Risseta, Pendereckiego, Stachowskiego, Łuciuka, Lutosławskiego, Mozarta, Bacha. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych.
Od 1981 roku jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”.
Swój pierwszy honorowy doktorat „The Cultural Doctorate in Philosophy” nadany przez World University Roundtable Benson (Arizona) otrzymała w 1989 roku.
Od 2006 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako pianistka-kameralistka.
Występował z recitalami w Polsce, Białorusi, Czechach, Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Islandii, Węgrzech, w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, w Japonii, Kanadzie, USA oraz Panamie.
Na stałe związany z zespołami PerDuo Vnc, Spółdzielnia Muzyczna, Sine Nomine Ensemble.