Program IV Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego

//Program IV Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego

Program IV Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego

 

Program

IV Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego

7-14 października 2018 w Krakowie i Nowym Sączu

 

 

  1. Niedziela, 7.10.2018, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie im. Profesor Krystyny Moszumańskiej-Nazar

 

Koncert inauguracyjny

– 17.00 „O akordeonie i nie tylko…”

dyskusja panelowa z artystami festiwalowymi

 

18.00 „Noche del tango”

Magda Lechowska Trio: Magda Lechowska – śpiew, Stanisław Słowiński – skrzypce, Wiesław Ochwat – akordeon

Non Stop Tango Trio (Argentyna/Francja): Dario Polonara – bandoneon, Anna Mikulska – wiolonczela, Philippe Argenty – fortepian

Koncert muzyki tango, w programie m.in.: C. Gardel, G. Clausi, A. Piazzolla, F. Canaro,  J. Petersburski, H. Wars

Zatańczą tancerze ze szkoły tańca TangoVirri

 

Wstęp Wolny

 

  1. Poniedziałek, 8.10.2018

 

Koncert piosenek z repertuaru Edit Piaf i Songi Brechta/Weilla – Klub Alchemia

 

– 18.00 – Wernisaż wystawy fotograficznej Marty Mazurkiewicz-Stefańczyk i obrazów Anny Jakubowskiej pt.: „Akordeoniści w akcji” (Hevre, ul. Beera Meiselsa)

 – 19.00  

 Agnieszka Grochowicz śpiewa songi Brechta

Agnieszka Grochowicz – śpiew, Jarosław Olszewski – fortepian,  Maciej Zimka – akordeon,  Mikołaj Budniak – kontrabas

W programie: utwory K. Weilla/B. Brechta

 

„Piaf po polsku”

Dorota Lulka – śpiew, Paweł Nowak – akordeon,  Maciej Sadowski – kontrabas

W programie: kompozycje z repertuaru E. Piaf

 

Bilety w cenie 20/30 do nabycia przed koncertem

 

 

  1. Wtorek, 9.10.2018

 

10.00 – 16.00 Warsztaty akordeonowe – Akademia Muzyczna w Krakowie

 

V Koncert Prawykonań Utworów Akordeonowych – Sala Koncertowa PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego

 

– 18.00 –  V Koncert Prawykonań Utworów Akordeonowych

Maciej Frąckiewicz, Jacek Kopiec, Rafał Łuc, Wiesław Ochwat, Maciej Zimka – akordeony,   Małgorzata Kubala – sopran, Piotr Lato – klarnet

W programie: P. Hendrich, M. Majcher,  M. J. Papara, P. Peszat, M. Zimka

 

Wstęp Wolny

 

  1. Środa, 10.10.2018

 

10.00 – 16.00 Warsztaty akordeonowe – Akademia Muzyczna w Krakowie

 

Koncert muzyki poważnej – Kościół Św. Marcina

 

– 18.00  Koncert solowo – kameralny

 

Irina Serotiuk, Wiesław Ochwat, Maciej Zimka – akordeony,  Arkadiusz Bialic – organy

W programie m.in.: J.Ph. Rameau, S. Moryto, J. Rabiński, V. Zubicki

 

Wstęp Wolny

 

  1. Czwartek, 11.10.2018

 

 10.00 – 16.00 Warsztaty akordeonowe – Akademia Muzyczna w Krakowie

 

Koncert muzyki kameralnej – Kościół Św. Katarzyny

 

– 19.00 Accosphere – musica nova

 

Duo Accosphere: Alena Budzinakova, Grzegorz Palus – akordeony; Airis Quartet: Aleksandra Czajor – skrzypce, Grażyna Zubik – skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Julia Kotarba – wiolonczela; Wacław Golonka – organy

W programie:  P. Machajdik (prawykonanie), R. Stivrina (prawykonanie), W. Runchak (prawykonanie), G. Ligieti, S. Gubajdulina, W. Z. Zych (prawykonanie)

 

Wstęp Wolny

 

  1. Piątek, 12.10.2018

 

  Akordeonowy Dzień Filmowy – Spółdzielnia Muzyczna, ul. Gromadzka 46

 

18.00 –  Gala konkursu filmowego na filmy krótkometrażowe do muzyki akordeonowej pt. „Uchwyć to co nieuchwytne” w dwóch kategoriach: film artystyczny i spot reklamowy festiwalu. Przegląd filmów nagrodzonych, wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym.

19.30 – Koncert – wykonanie muzyki improwizowanej do filmu niemego „Nosferatu – Symfonia Grozy :

Paweł Zagańczyk – akordeon, Dariusz Mazurowski – elektronika.

Wstęp Wolny

 

 

  1. Sobota, 13.10.2018

 

Dzień akordeonowy w Miasteczku Galicyjskim i Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu:

 

–  10.00 – 15.00 – warsztaty akordeonowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z artystami festiwalowymi z wykładem o akordeonie dra Macieja Zimki

 

13.30  – zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego oraz skansenu.

 

16.00  –  Koncert kameralny

Koncert w kościele ewangelickim na terenie skansenu:

Alina Dzięcioł, Marcin Waszczyk, Tobiasz Urbaniak: akordeony

W programie m.in.: S. Rachmaninow, V. Holmboe

 

17.00 Koncert kameralny

Koncert w cerkwi greckokatolickiej na terenie skansenu:

Grzegorz Palus, Alena Budzinakova: akordeony

W programie m.in.: J.S. Bach, P. Czajkowski

 

Wstęp Wolny

 

  1. Niedziela, 14.10.2018

 

Koncert Finałowy, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie im. Profesor Krystyny Moszumańskiej-Nazar

 

– 18.00

– The Fall of Icarus

Maciej Zimka, Wiesław Ochwat, Janusz Pater, Grzegorz Palus, Alena Budzinakova-Palus, Jacek Kopiec, Piotr Krzaczkowski, Kacper Tracz, Tomasz Więcek, Mateusz Dudek – akordeony, Dariusz Mazurowski – elektronika

W programie: E. Sielicki, D. Mazurowski, K. Olczak.

 – Plejrek – Nieoperacja #1 B. Boba-Dyga

Kolektyw Grup Lab: , Dariusz Mazurowski – elektronika, Maciej Zimka, Wiesław Ochwat, Jacek Kopiec – akordeony.

W programie: Koncert muzyki improwizowanej z wizualami.

 

Wstęp Wolny

By | 2018-09-29T16:57:55+00:00 Wrzesień 21st, 2018|Categories: Uncategorized|Możliwość komentowania Program IV Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego została wyłączona

About the Author:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae. Sed dui lorem, adipiscing in adipiscing et, interdum nec metus. Mauris ultricies, justo eu convallis placerat, felis enim ornare nisi, vitae mattis nulla anti dui.