Loading...
Nasz zespół 2017-08-18T11:53:17+00:00
Bożena Boba-Dyga
Bożena Boba-Dygaelan vital festiwalu
Poetka, pieśniarka, kompozytorka, wykonawca współczesnej muzyki improwizowanej oraz artysta plastyk konserwator dzieł sztuki i projektant. Założycielka Fundacji Art Forum oraz pomysłodawca Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego. Mieszka i tworzy w Krakowie. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier. Stypendystka Europejskiego Tempus Programm w Berlinie oraz Deutsche Akademische Austausch Dienst w Erlangen (Niemcy). Komponuje i wykonuje muzykę do wierszy poetów różnych pokoleń, a także swoich. Wydała pięć płyt, w tym dwie na głos i akordeon. Prowadzi warsztaty partytur graficznych „Plazyka”. Wydała cztery tomiki poezji oraz ukazały się jej trzy wybory wierszy w tłumaczeniu w Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Tworzy duet Quasi Una Fantasia z akordeonistą Maciejem Zimką.
Marek Stróżyk
Marek Stróżykkoordynator
Marek Stróżyk (rocznik ’94) – student IV roku filologii polskiej, spec. antropologiczno-kulturowej na UJ. Polonista z pasji i powołania. Szczególnie interesuje się językoznawstwem i to w tym kierunku chciałby zmierzać. Wygłaszał już pierwsze referaty na konferencjach naukowych w Krakowie i Warszawie. Temat pracy licencjackiej: „Uwodzenie jako strategia językowa w ogłoszeniach matrymonialnych i czatach towarzyskich”. Oprócz zainteresowań polonistycznych otwarty na kulturę i sztukę. W wolnym czasie lubi długie spacery, jazdę na rowerze i… gotowanie. To w kuchni najlepiej potrafi się wyluzować i odstresować. Przy Krakowskim Festiwalu Akordeonowym jest koordynatorem Konkursu Filmowego oraz dba o wpisy na Facebooku i promocję w mediach społecznościowych. Od kwietnia związany z Fundacją Art Forum.
Aleksandra Młynarska
Aleksandra Młynarskakoordynatorka
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Hobbistycznie w wolnym czasie uczestniczy w projektach, mających na celu propagowanie różnych przejawów kultury. Od ponad 2 lat zaangażowana w rekonstrukcję historyczną wczesnego średniowiecza. Lubi muzykę, książki i niszowe spektakle teatralne. Interesuje się dawnymi kulturami Europy, Azji i Ameryki Prekolumbijskiej.
Z Fundacją Art Forum i Krakowskim Festiwalem Akordeonowym związana od 2014 roku.